23/02/2022

מהו דבש מנוקה?


דבש המנוקה מגיע מאוסטרליה ומניו זילנד ומיוצר על ידי דבורים עסוקות המפרות את עצי התה המקומיים. אנשים שמכירים את דבש המנוקה ומעריכים את החומרים הפעילים בו עד מאוד, מספרים כי הדבש עצמו מכיל סגולות ויתרונות ייחודיים המאפשרים לו לטפל בפצעים, זיהומים ואף לתרום לבריאות ומראה העור.

קצת על ההיסטוריה של דבש המאנוקה

אף על פי שדבש איננו המצאה חדשה וכי יש שעשו בו שימוש רפואי וקוסמטי מזה דורות, וכן במאה ה-19 מחקרים החלו לגלות שבדבש יש למעשה איכויות אנטי בקטריאליות, דבש המאנוקה מתעלה ומייחד את עצמו על ידי סגולות ייעודיות וחומרים פעילים מעניינים. באופן כללי, דבש יכול להגן על הגוף מנזק שבקטריות מסוימות יכולות ליצור, בעוד שיש סוגים מסוימים של דבש שיכולים לתרום ולהאיץ התפתחותם של תאים מיוחדים שתפקידם לשקם רקמות שאולי נפגעו כתוצאה מזיהום.

לדבש המנוקה עצמו איכויות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור ולהקל בכאב ולהפחית בתסמינים דלקתיים. ועם זאת, לא כל דבש מנוקה שווה למשנהו, ויש כאלו שיש בהם ריכוז חומרים טהור ומרוכז יותר. אלו יכולים להיות רלוונטיים ואפקטיביים יותר כאשר מחילים ומיישמים אותם למטרות קוסמטיות ורפואיות.

ייחודיותו של דבש המאנוקה בהשוואה לסוגי דבשים “רגילים” אחרים

למעשה, דבש המאנוקה שמקורו בניו זילנד הוא אחד מסוגי הדבש המוערכים הידועים לנו כיום. זאת כיוון שלדבש זה סגולות ייעודיות בהשוואה לסוגי דבש אחרים בכל הקשור לקוסמטיקה, לפחות על פי המחקרים הזמינים לנו נכון לכתיבת שורות אלו. לא מדובר במילות סרק או בהייפ שיווקי, שכן ישנם מחקרים של ממש אשר בדקו זאת ונתנו לכך אישוש מדעי במידת מה. יש אלו המעניקים לדבש המנוקה מעמד של סופר פוד, ומייחסים לו השפעה רבה בכל הנוגע להעלמת קמטים, הזנת לחות בעור, טיפול באקנה, וכן הלאה. על פי מחקר שהגיע מאוניברסיטת סידני עלה שככל שריכוז הרכיבים הטבעיים בדבש גבוה יותר, כך גדלה יכולתו של דבש המנוקה להשפיע באספקטי הרגעת העור ושימור הלחות. יש שיגידו שדבש המאנוקה עצמו יכול להועיל פי 4 בנזכר לעיל, מאשר דבש “רגיל”.

באופן “טבעי”, המוצרים שלנו בבימאנוקה מכילים רכיבים טבעיים, שנועדו לייעל ולעשות שימוש באותן הטבות של דבש המאנוקה כדי לעזור לעור לשמר את לחותו ולייצר אפקט מסוים של רגיעה. במחקר שיזם האיגוד הארצי של דבש המאנוקה (כן, מסתבר שיש דבר כזה) מניו זילנד , התגלה כי בדבש למעלה מ-2,000 רכיבים טבעיים. ממצאים אחרים אכן נתנו גושפנקא לעובדה שבדבש המאנוקה מגוון רכיבים טבעיים, . עושר של חומצות אמינו, וויטמיני B כמו גם C, נוגדי חמצון, מינרלים וחלבונים שיכולים להועיל לעור. מוצרי בימאנוקה מכילים את המדדים המצוינים לעיל, כולל אלו האחראיים לתכונות אנטי דלקתיות. ולכן בימאנוקה מאמינים כי למוצריהם היכולת הפשוטה להזין את עורן של המשתמשות במוצריהם. בין יתר יתרונות, הם היכולת להזין את העור, לתמוך ברמת הגמישות של העור, בחידוש המראה של העור ובמראה חלק, בריא ואף קורן. נוגדי החמצון והתכונות האנטי בקטריאליות של דבש המאנוקה כמו מאפשרות לו גם לתמוך באפקטי מתיחה וטשטוש קמטים בעור.

אישה עם מוצרי קוסמטיקה על טהרת דבש המנוקה וארס הדבורה

מוצרי קוסמטיקה ייחודיים העשויים מדבש המאנוקה

יש לציין שחלק מרכיביו הייחודיים של דבש המאנוקה, הוא ארס הדבורה. עקב כך, ובשילוב עם רכיבים טבעיים נוספים ומדדים פונקציונליים המשולבים לתוך מוצרי בימאנוקה, מחירי התכשירים הקוסמטיים יקרים יותר בהשוואה לתכשירים אחרים, או “מוצרי דבש”, בהתאם. זאת כי מדובר בתערובת ייחודית של רכיבים יוקרתיים יחסית, יחד עם תהליך עיבוד שנועד להביא את כל השפע התזונתי הנזכר לעיל לתוך מוצר מוגמר זמין לשימוש על ידי הלקוחות. על כן אין לצפות למחירים זולים במיוחד, אם כי, כאשר רוכשים מספר פריטים בו בזמן במסגרת הזמנה מאתר בימאנוקה, ניתן להפחית את המחיר משמעותית פר יחידה. ואכן, לפחות עבור חלק ממוצרי בימאנוקה, ההנחיה היא שהתוצאות יחלו להיראות עוד מהבקבוק השני. כך שיש היגיון בלקנות מספר יחידות יחדיו, כדי להשלים את התהליך לפחות לסף התוצאות הברורות לעין.

באתר בימאנוקה ניתן למצוא ולרכוש מוצרים ייעודיים המכילים את דבש המאנוקה – כמו סרום פנים, קרם לפנים, וכן הלאה מוצרים. תפקידם כאמור, הוא לקחת את האיכויות הייחודיות בדבש המאנוקה – ולהנגישן ללקוחות הקצה אשר מעוניינות לשלב את האיכויות האנטי בקטריאליות, המזינות, והמרגיעות שיש בדבש זה לפרוצדורות הטיפוח האישיות שלהן.


כתבות נוספות במרכז הידע שאולי תאהבי...

אישה מורחת קרם פנים על טהרת דבש המנוקה

איך להאט את תהליך הזדקנות העור?

קראו עוד >>

22/11/2022
תאי גזע צמחיים ומוצרי בימנוקה

מה זה תאי גזע צמחיים?

קראו עוד >>

08/06/2023
אישה מורחת קרם פרו אייג'ינג בימנוקה

איך לצמצם קמטים בפנים ואילו מוצרים באמת עובדים?

קראו עוד >>

23/02/2022
0
    0
    העגלה שלי
      חזרה לעגלה
      דילוג לתוכן