23/02/2022

הקשר בין דבש המנוקה ליופי וטיפוח


כדי להבין את הקשר בין דבש המנוקה לבין יופי וטיפוח העור, יש לדעת כמה דברים בסיסיים על העור. ראשית כל, מדובר באיבר הגדול ביותר בגוף האדום. העור יכול להזדקן כמו כל איבר אחר בגוף, וישנם גורמים (הן חיצוניים והן פנימיים) התורמים להתבגרותו, בין היתר, על ידי שינוי בקולגן.   מוצרי יופי וטיפוח יכולים לתת לעור מה שהוא צריך כדי להתאזן אל מול גורמים סביבתיים ופנימיים מסוימים, ודבש המאנוקה יכול להוות מקור ערכי להזנה זאת.

התמיכה הקוסמטית להתבגרותו הטבעית של העור

כאמור, עור יכול להתבגר מכל מיני סיבות, הן חיצוניות והן פנימיות. חשיפה כרונית לשמש ובייחוד לקרני UV יכולה להוות גורם חיצוני להתבגרותו, בעוד שתהליך ההתבגרות הביולוגי הוא הגורם הפנימי המרכזי. כתוצאה מתהליך התבגרותו של העור, שכבת האפידרמיס יכולה להתכווץ וכמות הקולגן יכולה לרדת מסיבות שיכולות להיות קשור לתהליך סנתוז מוגבר של קולגנז. בקיצור, כשיש פחות קולגן, יש פחות אלסטיות בעור, ונפילה של פיברובלסט – או בפשטות: קמטים. או זו לפחות ההבנה המדעית שיש כיום בעולם הקוסמטיקה.

ארס דבורים כאלמנט קוסמטי

מה ניתן לעשות כדי לעזור? ובכן, מוצרים קוסמטיים נועדו לתת מענה לכל גורם שיכול להשפיע על ההתבגרות הביולוגיות, בין אם נגרמת מגורמים פנימיים או חיצוניים. וכתוצאה מכך, לשפר את הנראות והחיונית של העור. במקרה שלנו, אנחנו מדברים על ארס הדבורים, שבאופן נוח ניתן למצוא אותו בין רכיבי דבש המאנוקה. ארס הדבורים, על אף השם האקזוטי, נמצא בשימוש עוד מאז תחילת המאה ה-20. יש שייחסו לו איכויות טיפול אנטי דלקתיות ומשככות כאב, על כן עשו בו שימוש כדי לטפל בדלקת מפרקים שיגרונית וטרשת נפוצה. במקרים מסוימים,  עשו בו שימוש גם כדי לתת מענה למצבי עור שונים.

אישה משתמשת בסרום פנים על טהרת דבש המנוקה

מוצרי קוסמטיקה המכילים דבש מאנוקה

בימאנוקה עושה שימוש ייעודי ומכוון במוצרי קוסמטיקה ופרו אייג’ינג המכילים את ארס הדבורים, וזאת כדי לשאוב מאיכויותיו לטיפוח והזנת העור. באופן “טבעי”, מוצרי הקוסמטיקה של בימאנוקה אינם זולים ונחשבים יוקרתיים וזאת לאור העובדה כי הם מעובדים לרמה גבוהה מספיק כדי לאפשר ללקוחת הקצה ליהנות ממוצר קוסמטי שיש בו דבש מאנוקה טבעי המכיל את אותן איכויות תורמות, הנותנות מענה לעור בכל מיני אספקטים. למעשה, דבש מאנוקה נחשב כמכיל פי 4 סגולות מאשר סוגים “אחרים” של דבש.

באתר של בימאנוקה ניתן למצוא סרום של ארס דבורים, שמלכתחילה פותח כמוצר קוסמטי שמטרתו הפחתת היווצרות קמטים באם אלו קשרים לתהליך התבגרות העור. מנגד, לא נעשו יותר מדי מחקרים על השפעה נוגדת קמטים בהינתן החלה של מוצרים קוסמטיים המכילים ארס דבורים. ועם זאת, אכן קיים מחקר מהמחלקה לביולוגיה חקלאית, באקדמיה הלאומית למדעי החקלאות בדרום קוריאה, בשיתוף עם דונג סונג חברה לתרופות בע”מ.

אישוש מחקרי עבור השפעתו של ארס הדבורים

כך שישנם מחקרים וממצאים שכבר מאששים שלארס דבורים השפעה חיובית על הזנת ובריאות העור. ישנם מקורות המדווחים על שילוב מעניין בין ארס דבורים לבקטריות עוריות. הוצהר כי במצב כזה, מתרחשת פעולה ברטריוסטטית מצד ארס הדבורים. וזו נתמכה בהמשך גם על ידי פעילות אנטי דלקתית אל מול בקטריית העור, וזאת כדרך דיכוי הפרשת ציטוקנז. אנחנו יודעים שזה נשמע כמו סינית. אך אם נרצה להוסיף שפות זרות, יש לציין שכשבדקו את אותה תכונה אנטי מיקרוביאלית מטעם ארס הדבורים במחקר שנעשה על בני אדם עם אקנה, התגלו תוצאות מעניינות.

הפחתה ברמת הקמטוטים כדרך השימוש בארס דבורים

ברמת היתרון, ארס הדבורים נספג ברמה גבוהה, וזאת כי הוא פשוט לא גורם לגירוי העור – לפחות כפי שעלה במסגרת מחקרים על בעלי חיים. מתוך מה שעלה במחקר שבדק את ארס הדבורים, ניתן היה לצפות בשינויים שנחשבו “משמעותיים” באזור הקמטים הכללי, כמו גם במספר הקמטים עצמם ואפילו בעומקם. כך שנדמה שהתרחש הבדל משמעותי ברמה הוויזואלית וזאת לאחר 8 שבועות לתוך המחקר שעירב שימוש בסרום ארס דבורים. כך שההנחה היא שארס דבורים יכול להשפיע במהירות יחסית על שינוי שיעור הקמטים בעור.

היכן ניתן לרכוש מוצרי קוסמטיקה המכילים דבש מאנוקה?

אין זה מפתיע שדבש המאנוקה יכול לעזור כל כך כתכשיר קוסמטי, וכאביזר טיפוח העור. או לפחות, זה לא מפתיע כמו להניח שיש בו פי 4 סגולות מאשר בסוגי דבש אחרים.  יש שיגידו שהוא מועיל, למטרות שונות, פי 4, מאשר דבש “רגיל”.

בימים אלו ממש, ניתן להשיג מוצרי טיפוח המיוצרים מדבש המאנוקה, ממש כמו הסרום שהוזכר בפסקאות הקודמות. את הסרום ניתן להשיג גם אצלנו, באתר בי מאנוקה – שהוא הראשון בישראל המנגיש מוצרי טיפוח עם דבש מנוקה.


כתבות נוספות במרכז הידע שאולי תאהבי...

דוגמניות אוחזות בתכשירי אנטי אייגינג

שישה טיפים שיעזרו לעור הפנים שלך להיראות טוב יותר

קראו עוד >>

19/09/2022
מוצרי טיפוח לגברים מדבש מנוקה

מוצרי טיפוח שמתאימים גם לגברים מדבש מנוקה

קראו עוד >>

24/07/2023
אישה מורחת תכשיר פנים

איך קרם לחות עובד על עור הגוף?

קראו עוד >>

23/02/2022
0
    0
    העגלה שלי
      חזרה לעגלה
      דילוג לתוכן